НовиниОсвіта

На Катеринопільщині хочуть оптимізувати 5 шкіл

Як повідомляють Вісті Черкащини, що на Катеринопільщині відбудеться оптимізація шкіл:

“Останніми роками на Катеринопільщині періодично підіймали питання реорганізації шкіл. Однак до кардинальних рішень справа не доходила. Враховуючи низький рівень наповненості класів, понизили в ступені Киселівський та Гуляйпільський НВК до рівня початкових закладів освіти та призупинили діяльність Бродецького.

2019 року виносились пропозиції щодо оптимізації 10 навчальних закладів. Практично всі 9-річки планували реорганізувати в початкові школи. Без змін мали залишитись лише НВК І-ІІІ ступенів (Катеринопіль, Вікнине, Петраківка). Однак це питання зняли з порядку денного тодішньої сесії райради, залишивши його на розгляд майбутнього керівництва громади.

І ось настав час рішень. 24 березня в Катеринопільській ОТГ відбулась нарада освітян під головуванням Володимира Химича, виконуючого обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту. На цій нараді вчергове заговорили про можливу оптимізацію шкіл. Наразі вже не йдеться про реорганізацію усіх 9-річок, а лише тих, де навчається найменше учнів. Зокрема Вербовецький, Гончариський, Розсохуватський, Кайтанівський НВК планують переформатувати у початкові заклади освіти, а в Гуляйполі тимчасово призупинити навчання. Цей процес планують запустити в дію після консультацій з громадськістю. Тож очікуємо на обіцяні обговорення.

Як раніше повідомляли на сайті Профспілки працівників освіти, без урядового фінансування з вересня цього року можуть залишитись малокомплектні школи, у яких менше 40 учнів (у 2022-му — менше 50).

Зауважимо, до питання оптимізації сільських шкіл люди на Катеринопільщині ставляться по-різному: одні вважають, що сільська школа не може дати тих знань, які дають опорні заклади освіти або ж місцевий ліцей, інші кажуть, що закриття шкіл – прямий шлях до знищення села. Натомість відтік молодого населення, низька народжуваність поволі роблять свою справу. Певну роль тут відіграють і батьки, які обирають для своїх дітей, з їхнього погляду, більш успішні навчальні заклади”.

Автор: Тетяна Івашкевич

Читайте також: Стадіон “Колос” для людей?

Коментарі закриті.